• indywidualne wkładki i obuwie ortopedyczne
  • badanie-stop
  • protezy kończyn dolnych
  • sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym

Wiadomości i wydarzenia Panaceum

Historia marki New Balance

historia-marki-new-balanceRok 1906 – to początek ponad stuletnich dziejów New Balance. W roku tym w Cambridge w stanie Massachussets, William J. Riley, 33-letni angielski emigrant zaangażował się w pomaganie ludziom mającym problemy ze stopami. Wynalazł łuk wspierający zastosowany w obuwiu oraz obserwował jego wpływ na ogólny komfort użytkowy. Później Riley rozpoczął współpracę z czołowym sprzedawcą Arturem Hall`em, który odniósł sukces dzięki dystrybucji łuku wspierającego dla "policjantów i innych ludzi, którzy całe dnie spędzali na nogach”.

historia-marki-new-balance-duze-01


Rok 1939
– w tym roku William J. Riley zaprojektował i wyprodukował dla lokalnego klubu biegaczy pierwsze buty do biegania New Balance. Buty te zrobione były z czarnej skóry kangura i krepowej podeszwy. Riley sprzedał do klubu sześć par butów za 7 $. Debiut pierwszych butów biegowych New Balance nastąpił podczas Reddish Road Race in Jamaica Plain, Massachussets a pobiegł w nich najlepszy biegacz klubu Dan McBride.


Rok 1954
– ówczesny właściciel New Balance Artur Hall przekazał cały interes swojej córce Eleanor i jej mężowi Paul`owi Kidd'owi. Obuwie wyposażone w łuk wspierający sprzedawane było aż do 1960 roku, kiedy to New Balance wyprodukował Trackster - pierwszy but na świecie przeznaczony do biegania dostępny w różnych szerokościach.


Rok 1960
  -  „Trackster” zdobywał coraz większą popularność dlatego ze posiadał możliwość dokładnego doboru rozmiaru nie tylko pod względem długości lecz również szerokości buta. Szybko stał się obuwiem rozchwytywanym zarówno przez amatorów jak i przez zawodowców. Sukces Trakstera spowodował że w ciągu tego roku znacznie wzrosła reputacja firmy New Balance a sama marka zyskała światową renomę.


Rok 1972
– w dniu Maratonu Bostońskiego firmę kupił Jim Davis. Jako jej nowy właściciel zaangażował się w podtrzymywanie tradycji produkcyjnej oraz wygody użytkowej obuwia.


Rok 1976
-  kiedy moda na bieganie była w fazie rozkwitu New Balance osiągnęło niebywały sukces. Magazyn branżowy „Runner’s World” nadał nowemu produktowi firmy o nazwie „320” miano „najlepszych butów dla biegaczy”.


Rok 1982
- wartość sprzedaży firmy sięgnęła 60mln $. do czego w dużym stopniu przyczyniło się wylansowanie nowego produktu – wysokiej jakości butów do biegania o nazwie „990” w cenie detalicznej $100 za parę.


Rok 2002
– Biegacz Teamu New Balance Khalid Khannouchi biegnąc w butach startowych NB RC110 ustanowił podczas Maratonu Londyńskiego rekord świata w biegu maratońskim z wynikiem 2:05:38.


Rok 2005
-  New Balance zajmuje 2 miejsce w  ilości sprzedanego obuwia sportowego w USA zostawiając w tyle tak znane firmy jak Adidas czy Reebok. Ukoronowaniem sukcesów jest fakt iż spośród wszystkich marek sportowych dostępnych w USA New Balance od lat dumnie dzierży 1 miejsce pod względem lojalności konsumenckiej. Ciekawostką jest również iż w przeciwieństwie do pozostałych firm sportowych New Balance jako jedyny nigdy nie płacił i nie płaci żadnej gwieździe  sportowej ani też osobistości za używanie i promocje jej sprzętu, konsekwentnie twierdząc że jej produkty same w sobie reprezentują najwyższą wartość i powinny być noszone przez sportowców nie dlatego że im się za to płaci ale dlatego że produkt sam w sobie odpłaca się swoją jakością. Zaoszczędzone w ten sposób środki firma przeznacza na rozwój badań i opracowywanie nowych coraz to doskonalszych technologii.


Rok 2006
– firma obchodzi 100-lecie swojego istnienia konsekwentnie pozostając wierna swoim ideałom. A są to: wytwarzanie obuwia w kilku szerokościach, usytuowanie części fabryk w USA,  niekorzystanie z drogich  usług „super-gwiazd” sportu dla reklamy swych produktów preferując wydatki na rzecz doskonalenia produkcji, badania i rozwój i obsługi klientów.Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes
Panaceum Myślenice
ul. Żwirki i Wigury 17
tel. 12 274 07 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Oddział w Krakowie
ul. Teligi 8
tel. 12 658 76 37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Oddział w Krakowie
ul. Na Skarpie 66 (Szpital Żeromskiego)
tel. 12 634 40 23
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Oddział w Nowym Targu
ul. Jana Kazimierza 19
tel. 18 264 64 98
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Copyright © 2013 Panaceum
Projekt i wykonanie TORN

Premium Templates